<<< Demeter Gábor honlapja >>>

Hiszek egy Istenben,

Hiszek egy Hazában.

Hiszek egy Isteni 

Örök igazságban.

Hiszek Magyarország

Feltámadásában!

                       

                        Ámen

 Kossuth hangja

 Horthy hangja

Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 


             

 

                    

                           Főoldal   Menü   Szerintem...   Hírek   Ajánló   Partnerek   Információk   Vendégkönyv   Időjárás   Új tartalom   Archívum   Regisztrálj! 

M.Schumacher
M.Schumacher : 2000.

2000.

A téli szünetet aktív pihenés jellemezte, miközben egyre kiforrottabb lett a versenytechnika, a tavalyi autóba fokozatosan szerelték át az új elemeket. Megszületett az eddigi évek egyik legjobb Ferrarija, mellyel Schumi megszerezte harmadik bajnoki címét.

A Scuderia 1999 őszén "eladta" Irvine-t (egyesek szerint a csapat vezetőségének hasfájása lett attól a gondolattól, hogy miközben Irvine mindent összehord a csapatról, ki kell szolgálni, hogy világbajnokká váljon), és erősített azzal a Barrichellóval, akit már 1993 óta figyelt a szakma. Nem titkoltan azért szerződtették, hogy "nagyobb teljesítményre sarkallja" Schumachert! Mintha a német versenyző lazsálni szokott volna, de hát a szólás is ezt mondja: azt a lovat szokták ütni, amelyik húz...

Michael Schumacher / Ferrari - Forrás: FORIX

A téli szünetet aktív pihenés jellemezte, miközben egyre kiforrottabb lett az új versenytechnika, a tavalyi autóba fokozatosan szerelték át az új elemeket. Megszületett az eddigi évek egyik legjobb Ferrarija, (F1-2000) amelyről Schumacher megállapította, végre egy semlegesen vezethető kocsi! Ezzel meg lehet szerezni a világbajnoki címet, csak egy pici szerencse hiányzik, amikor majd éppen kell.

Az ellenfél továbbra is a McLaren-Mercedes, a kétszeres világbajnok Mika Hakkinennel. Melbourneben a fő kérdés az volt, vajon ezüstben vagy vörösben fénylik majd a mezőny eleje? Az edzést megnyerték az ezüstnyilak, Schumacher harmadikként következett. Óvatosan kezdett, beosztva saját és autója erejét, majd fokozatosan elkezdett erősíteni, már gyorsabb volt, mint a McLarenek, elkezdett nyomást gyakorolni rájuk, amikor azok egymás után feladták a versenyt. Sima győzelmet aratott, 10 pont bezsebelésével kezdve az új évadot. Barrichello taktikája módosításra szorult, hogy megszabaduljon Frentzentől, de végül megkapta a hat pontot. Utoljára 1994-ben és 1995-ben nyerte meg az idősebbik kerpeni pilóta a nyitófutamot, és mindkétszer világbajnok lett a végelszámoláskor. A jelek tehát biztatóak voltak.

A brazil versenyen nem kellett félreállnia a McLareneknek az élről, Schumacher előzött és "önerőből" megnyerte a versenyt. Ron Dennis ismét kinyilvánította ellenszenvét azzal, hogy a Ferrari gyorsasága mögötti csalásra utalt...sajnos a Mercedes nyomása alatt kénytelen volt és lesz efféléket nyilatkozni, mert a Mercedesnél úgy hitték, őket igazságos versenyben nem lehet legyőzni. A Ferrari nem reagált erre, jött és learatta a győzelmet, eközben az erőlködő Dennis autóját kizárták (Coulthard 2. helyének lőttek), szabálytalan vezetőszárny miatt...

A San Marinoi Nagydíj taktikai győzelmet hozott, szinte egyforma köröket teljesített Hakkinen és Schumacher, de az imolai közönség kedvence később ejtette meg a tankolását, és az élre került. Háromból hármat nyert, ennél tökéletesebb kezdés nem létezhet. Az olasz sajtó elbízta magát (mikor, ha most nem), de Todt kötelező óvatosságra intett mindenkit, még a java hátra van. Hakkinen egymás után háromszor szerezte meg a pole-pozíciót, ami erőteljesen utalt a McLaren relatív gyorsaságára - és amikor kidolgozzák a célbaérkezéshez szükséges megbízhatóságot (mert kidolgozzák, erre mérget lehet venni) - nehezebb lesz az élen végezni.

Következett a brit futam, melyet szokatlanul korán, áprilisban rendeztek. Ennek folyománya lett a csapadékos idő. Amikor nem esett, akkor zuhogott, csak a verseny napjára zárultak el az ég csatornái. Az aszfaltcsík volt az egyetlen szilárd talaj, minden felázott. A terület mocsárvilággá változott. Barrichello vívta ki az új Ferrari első pole-pozícióját, vezetett is, egyszeri depómegállásra tervezett taktikával ment az élboly. Hakkinen taktikusan bizonytalanná tette Schumacher rajtját egy jól időzített kacsázással, a német hátraszorult Villeneuve mögé, akit képtelen volt lelépni. Ezért ki kellett várnia, amíg kimennek előle tankolni, üzemanyag takarékos vezetéssel 38 körig a pályán maradt, és már ő vezetett. Barrichello kicsúszott, visszajött, de az autó megadta magát. Végigment mindkét McLaren, és egyértelműen az élen végeztek. Megtörtént hát, aminek meg kellett történnie. A tabella ezt mutatta: Schumacher 34 pont, Coulthard 14 pont, Hakkinen 12 pont.

Barcelonában meglepetés volt Schumacher edzéselsősége, ez a kunszt éveken át a McLaren jussa volt. Coulthard másodszor született újjá, repülőgéppel lezuhant, és életben maradt, míg a pilóták meghaltak. Két rendkívüli dolog történt a Spanyol Nagydíjon: Schumacher a 2.körben relatíve sok üzemanyaggal olyan kört ment, amelyet csak 28 körrel később, közvetlenül kerékcseréje előtt, könnyű kocsival tudott Hakkinen űberelni, akkor is csupán 0.047 másodperccel. Ez már rámutatott a Ferrari adottságaira. A kerékcserénél baleset történt, a 3-as rajtszámú Ferrari átgördült a főmechanikus, Nigel Stepney lábán... Schumacher a győzelmi esélyét elvesztette, amikor ereszteni kezdett a levegő a hátsó kerékből. Előkerült a B-terv, azaz ha a győzelem nem lehetséges, a helyzetből akkor is ki kell hozni a lehetséges maximumot. Ezen a napon Michael Schumacher bebizonyította, hogy számára a csapata érdeke az első, és nem az öcsike sikere (éveken át foglalkoztatta a szkeptikusokat, hogy káros és hátrányos a mezőny szempontjából, hogy két Schumacher van, mert össze is játszhatnak). Michael úgy manőverezett, hogy öccsére felzárkózhasson Barrichello, majd a megfelelő módon adta át a kanyart a mögötte jövőknek - úgy, hogy Barrichello előzhette mindkettejüket. Ezzel dobogóra segítette csapatát, öccsét pedig hátraszorította. A McLaren ismét kettős győzelmet aratott, 42 pontot számolva a 49 pontos Ferrari ellenében.

Az Európa Nagydíjon Coulthard indult az élről, de Hakkinen előreugrott, és negyedóra múltán elkezdett esni az eső. Száraz gumikon voltak, nedves pályán, és a helyzet kényszere kihozta Schumacherből a pluszt: hihetetlen lélekjelenléttel maradt az úton, ha csúszni kezdett a gépe, azt gázadással fordította irányba, brilliáns köröket futott. Úgy nyert, hogy csak Hakkinen maradt vele azonos körben!

Monacóban fokozatosan növelte előnyét Schumacher, annyira, hogy a 48. körben a kerékcseréről és tankolásról az élre jött vissza! Közvetlenül ez után a hátsó kerékfelfüggesztés meglazulása kiállásra késztette. Schumacher esetében ebben az évben eddig mindig a verseny reciprokává lett az időmérő edzésnek, 1. rajthelyből mindig visszaesés következett, de ha hátrábbról rajtolt, akkor győzött. Monaco sem lett kivétel tehát. A repedt bordájú Coulthard győzött a túl óvatos Barrichello előtt, a tabella pedig így festett: Schumacher 46 pont, Coulthard 34 pont, Hakkinen 29 pont, Barrichello 22 pont.

Kanada volt soron, és "pechjére" Schumacher nyerte meg az edzést, pedig ebben az évben még senki sem nyert az első rajtkockából. Coulthardnak stop-and-go büntetést kellett letöltenie, ezért visszaesett. Schumacher meghatározó előnyt gyűjtött az élen, ez alatt Barrichello visszaverte Hakkinen minden támadását. A 43. körben eleredt az eső, Schumacher és Trulli 5 körrel korábban már voltak tankolni, így ők mehettek újra a depóba, ezúttal száraz gumikért. Még így is a kerpeni jött vissza az élre, de egy titokzatos fékhiba miatt elhagyta a pályát, majd egyre lassabb köröket teljesített. Barrichello teljesen felzárkózott rá, de a csapat a sorrend megtartásában volt érdekelt, így futottak (azazhogy poroszkáltak be a célba). Ezúttal a Ferrarinak jött ki a lépés, a McLaren ugyanakkor rossz lapot húzott.

A francia futamon már biztosra vehette mindenki, hogy ebben az évben folytatódik a "jó régi" McLaren-Ferrari párbaj. (Ez talán 1974-ben kezdődött, Fittipaldi és Regazzoni között, majd 1976-ban Hunt/Lauda, 1985-ben Prost/Alboreto, 1990-ben Senna/Prost, 1998 óta pedig Hakkinen/Schumacher voltak a stafétahordozói).

Coulthard és Schumacher párbajra került sor, a skótnak végre elérkezett az ideje, már egyenrangúként élvezte a McLaren támogatását. Emlékezetes maradt, amikor Coulthard - türelmét elveszítve - felmutatta középső ujját az őt feltartó Schumachernek, de később megelőzte és győztesként állt a pódiumra. Hakkinen második lett, Barrichello harmadik. Schumacher autója elfüstölt.

Az A1 Ringen, Spilbergben pedig az első kanyarig jutott csak el, Zontával ütközött. Rutinos pilótához méltóan, a végzetesen megsérült kocsiját még visszapakolta a pályára, akadályt okozva ezzel, hátha leintik a futamot, és az új rajtnál átülhet a tartalékautóba. Tehát kaphat egy második lehetőséget. De a versenybíróság másként döntött. (Ezt a trükköt éppen Hakkinen alkalmazta már korábban pl. 1995 Kanada, sőt ha valaki megrökönyödne rajta, elárulom, hogy tanítják az autóversenyző képző iskolákban is). A McLaren számára sétagaloppá vált a futam, ennek megfelelően "biztonsági autózással" győztek. Nézzük csak, hogyan festett a tabella ezen a ponton: Schumacher 56, Coulthard 50, Hakkinen 48, Barrichello 36 pont (stb.) A konstruktőrök között pedig: Ferrari 92, McLaren 88, Williams 19 pont (stb.)

A hazai pályának számító Hockenheimtől joggal remélte Schumacher, hogy gyógyírt hoz a francia és osztrák pont nélküli hétvégék sebére. A változó időjárás az edzésen próbára tette az idegeket is, a jó rajthelyhez pókerszerencse kellett. Rossz lapot kapott a leosztáskor mindkét Williams pilóta, továbbá Frentzen (Jordan) és Barrichello (Ferrari) is hátulra kerültek. A brazil fiú igen kevés benzinnel rajtolt, hogy mihamarabb túltegye magát a vert mezőnyön. A rajtnál Coulthard irányváltása miatt Schumacher balra csóvált, az érkező Fisichella útjába került, mindketten kiestek! Ez tehát zsinórban a harmadik kiesése lett Schumachernek, oda lett a pontelőny! A versenyen a két McLaren elhúzott, Barrichello eközben feltornászta magát a harmadik helyre. Egy illetéktelen személy miatt behívták a safety cart, és az időjárás sem akarta eldönteni, hogy mit is akar. Barrichello hazardírozott, nem cserélt esőgumira, és kitartott az élen, így élete első győzelme - melyet zokogva ünnepelt - emlékezetessé vált.

Schumachernek is ez volt a szerencséje, a Ferrari győzelem, hiszen megtartotta vezető helyét a pontversenyben. Ellenben korántsem lehettek nyugodtak a pirosak sátrában: a McLaren-Mercedes autója normál körülmények között gyorsabb és erősebb volt, mint az övék.

A Magyar Nagydíjon hibát követett el a Ferrari. Nem vállalták az egyenes küzdelmet a jobbnak tartott McLarennel szemben, inkább taktikai fricskákon dolgoztak. Megpróbálták az egész futamot afféle Monte-Carlo mintára lejátszani, azaz megszerezni a legjobb rajthelyet, majd onnan kivédekezni az összes kört, és elsőként átesni a célvonalon. A Hungaroring bár kanyargós, sziszifuszi volna 77 kört kivédekezni. A rajtnál megbukott a monte-carlói minta, Hakkinen kiválóan indult, és átvette a vezetést. Schumachernek esélye sem volt utolérni, sőt kemény munkával védekezte ki a második helyet, Coulthard előtt. Egy másodpercig sem pihenhetett. Hakkinen átvette a vezetést a pontversenyben, a Ferrari pedig először gondolt arra, hogy ezt a bajnokságot akár el is veszítheti!

Belgiumban az Ardennek festői hegyi legelői között húzódik a legszebb pálya. Hakkinen vezetett, de kicsúszott egy pillanatra, Schumacher elszaladt mellette a kolomppal, és a lehetőséggel, de érezhető volt, hogy a finn utol fogja érni, mint a pásztorkutya az eltévedt tehenet.
Hakkinen bár gyorsabb volt, nem tudott előzni, ami kétségkívül a védekező Schumacher érdeme, mert a németnek esős pályára volt állítva a kocsija, száraz körülmények között! A szezon talán leghosszabb egyenesében hiába húzatta magát a finn pilóta, mert Schumacher a gokartosoktól látott középen haladásos módszerrel elzárta a kikerülő manőver lehetőségét. Sőt, a német egy kerékkel a nedves részen futtatta gépét. Hakkinen az év bravúrjának felmagasztalt manőverével tudta csak megelőzni, de ehhez kellett egy harmadik fél közjátéka is, aki lekörözöttként, de ott volt, és ezzel lecsökkentette a pálya szélességét. Azt is észre kell venni, hogy a McLaren 320 km/órát tudott azon a szakaszon, a Ferrari pedig csak 307-et, és még ez sem volt elég Hakkinennek az előzéshez, kellett még hozzá egy harmadik autó jelenléte. A kétszeres világbajnok finn újra győzött, ezzel hat pontra növelte előnyét. A bosszankodó Ferrarinak pedig szemet kezdett szúrni a McLarennél használt váltó-difi kollaboráció. Monza volt soron, ahol Schumacher sokatmondóan meredt maga elé, itt muszáj lesz megszakítani Hakkinen győzelmi sorozatát, különben bizony elmegy a hajó. Ennek matematikai oka volt, nem csupán a nézők óhaja foglalta parancsba. Az új lassítótól féltek, de a problémát egy versenybaleset okozta, az autók veszélyesen betömörültek a második sikán előtt, tömegbukás történt. A pilóták megúszták, de egy önkéntes tűzoltó életét vesztette a roncsesőben.

A versenyen Schumacher megőrizte vezető helyét, bár aggódott a technika megbízhatósága miatt, ami nála ritka jelenség. Óriási nyomás alatt volt a Ferrari Monzában, amit a sajtótájékoztatón maga Schumacher bizonyított be: nem tudván parancsolni szorongó érzéseinek, kitört belőle a zokogás.

Már csak három futam volt hátra a bajnokságból, a feszültség pedig a tetőfokára hágott: Hakkinen 80 pont, Schumacher 78 pont, Coulthard 61 pont stb. A Konstruktőrök között: McLaren 131, Ferrari 127 pont.

Ecclestone "visszacsempészte" a világbajnokságba az Egyesült Államokat, mindig is szüksége volt a tengerentúlra, még akkor is, ha a rendezvény érdektelenségbe fullad. Ezúttal a híres-hírhedt indianapolisi helyszínt tették alkalmassá F1-es futam megrendezésére, jelentős átalakítással. A McLarennél különös taktikát alkalmaztak, amely egyes vonatkozásaiban súrolta a sportszerűség határait. Coulthard nagyon korán rajtolt (nem akarom használni a "szándékosan tette" kifejezést, de egy profi autóversenyző ilyen feltűnően ekkorát nem hibázik véletlenül, csak akkor, ha ez volt a terve). Coulthard tehát átvette a vezetést, és ezután ahelyett, hogy megpróbált volna egérutat nyerni, inkább finoman lassítgatott a kanyarok előtt, visszafogta Schumachert! Azt figyelte, hogy mikor zárkózik fel rájuk Hakkinen.

Ez miféle versenyzői magatartás? Egyértelmű volt, hogy Coulthard nem a saját eredményeiért hajtott, hanem azért, hogy minél kevesebb pontot szerezzen Schumacher. Ráadásul Coulthard tudomására hozták, hogy rajtkiugrásért 10 mp büntetést kapott, és ezután mégis befolyásolni akarta a többiek eredményét! Hat körön át tartotta fel Schumachert, majd amikor a Ferraris türelmetlenül erőnek erejével elhúzott mellette, azonnal engedékenyre váltott: Hakkinennek is szabad utat engedve! Nagyon kilógott a lóláb!
Az volt vicces az egészben, hogy Hakkinen motorja elromlott, hiába volt tehát a nagy cirkusz érte, hiába taktikázott a McLaren.

Schumachernek volt egy izgalmas pillanata az élen, megpördült, de utána gyorsan irányba fordította a Ferrarit, felvette a ritmust, és győzött. Két pont hátrányból nyolc pont előnyre tett szert, a Ferrari kettős győzelme pedig csattanós válasz lett a McLaren számára.

Japánba költözött a cirkusz, kedves F-1 rajongók, állítsátok be az ébresztőórát!

Óriási csata volt az időmérésen. Ugyan a második és a harmadik sorból is lehet itt győzni, mégis felváltva űberelte egymást a finn és a német, amelynek inkább lelki jelentősége lett.

Hakkinen zseniális rajttal finoman ellopta az első helyet Schumacher elől, így mentek ketten, közel egymáshoz. A többieket szinte nem is mutatták. A 21.körben mentek ki a depóba, előbb Hakkinen, majd egy kör múlva Schumacher, a sorrend változatlan maradt. De még semmi sem dőlt el. Ekkor elkezdett cseperegni az eső, alig észrevehető volt, de pont elég ahhoz, hogy bizonytalanságot okozzon azoknak, akik milliméterekben mérik a féktávot, mert a párbaj rákényszerítette őket. Legjobban Hakkinent és Schumachert zavarta, akik az élen futottak és a bajnoki címért hajtottak! Ha akad a pályán egy centiméter plussz hely, akkor arra szüksége volt Schumachernek, hogy utolérje Hakkinent, minden szalmaszálra! És ez igaz fordítva is, amennyiben Hakkinen rájött, hogyan tud korábban harmadikat kapcsolni a sikán után, akkor megtette, hogy lerázza Schumachert, erre mérget vehetünk. Eljött az a pillanat, amikor elő kellett venni minden tartalékot, és Schumachernek ez jobban ment! Ugyanúgy, olyan keményen vezetett, mintha teljesen száraz volna a pálya, és ezzel feljött Hakkinen nyomába! Ráadásul ezt úgy tette, hogy közben apró mértékben csökkentette a fogyasztást, hogy tovább tudjon a pályán maradni!

A 38.körben Hakkinen kiment másodszor, de Schumacher még rátett három kört, megpróbált nagy előnyt szerezni. Amikor kiment a depóba, a csapat fantasztikus munkát végzett, mindenki érezte, hogy most dőlhet el a világbajnokság! Schumacher visszarontott a pályára - az élre! Még egy tucat kör volt hátra, de már ő diktálta az események menetét! Célba futott, győzött, tenyerével csapkodta a volánt, megcsinálta, megvan az egyéni világbajnoki cím, a Ferrarival!

A 2000-es vb végeredménye:


1. M. Schumacher Ferrari 108 pont
2. Hakkinen McLaren 98 pont
3. Coulthard McLaren 73 pont
4. Barrichello Ferrari 62 pont
5. R. Schumacher Williams 24 pont
6. Fisichella Benetton 18 pont



 

fotó: Forix

Forrás:F1hírek.hu

 

 

       SLOTA dosszié

         Honlap TOP

Tegyél a kedvencekhez!

 

Dugó/Harctér figyelés

Benzinkutak árai

Pataky a profitról 

Banner és link csere

Az Ifjúság Revíziója

Egy nemzet

MagyaRock Portál

MIÉP IT

NaHÖK

Sehunnia

Szabad Riport

World War II.

További linkek

 

------------------------

   Kiemelt partnerek

Részletekért KATT ide!

    Már 5 kredittől... 

------------------------


Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!