Amikor lakásunkat a XVII. kerületben néztük ki feleségemmel, éreztem, hogy jól választottunk.
A hétvégi Trianon-emlékmű avatás is bizonyítja döntésünk helyességét. Ámbár néhány éve még ez a kerület is vörös paca volt Budapest térképén.
Amikor nézegettük a lakásokat Budapest szerte, Keresztúr volt az a kerület amelyik a legjobban megfogott. A központba tervezett ún. fésűs házban foglalóztunk le egy 45 nm-es lakást , mellette épülő piac épülettel. Mondanom sem kell a 2005 decemberi beköltözés csak álom volt, a beruházás még mindig nem fejeződött be pedig most már a 2007-es év végét írjuk.
Miután hosszas harcok árán hozzájutottunk a befizetett pénzünkhöz (ügyvéd,és egyéb segítség igénybevételével) úgy döntöttünk, a kerület másik épülő lakóparkjában veszünk lakást. Nem bántuk meg. Rákoskeresztúr a maga kisvárosi jellegével belopta magát a szívünkbe. Nyáron a Pesti úti fasor látványa felülmúlhatatlan, a most avatott Trianon-emlékmű pedig a kerület legszebb emlékműve. (Már csak egy Turul szobor hiányzik, bár nem messze található az I.világháborús emlékmű, ahol megcsodálható ősi jelképünk is.)
Azok akik jelen voltak ezen a hideg ám napos délelőttön,felemelő ünnepségben volt részük. A Népkertben összegyűlt ünnepi tömeg (cirka 300 fő)bebizonyította, hogy létezik még az az igaz magyar réteg ebben az országban aki a sok tiltás és elhallgatás ellenére nem nyugszik bele Trianon igazságtalanságába és emlékezni -sőt remélni- akar egy szebb , boldogabb jövőt.
A Magyar Gárda "védelme" alatt megtartott ünnepségen beszédek hangzottak el, versek, énekek tolmácsolták mindazt a szenvedést amit a békediktátum okozott -és okoz ma is- a magyarságnak. Az Országzászló emlékeztet minket arra, hogy egy vér , egy nemzet vagyunk mi magyarok itt a Kárpát-medencében még ha elmebeteg politikusok határokat is húztak közénk.
Az ünnepségen résztvett és koszorúzott többek között a Magyarok Világszövetsége, a Magyar Gárda, a Pannon Gárda, A Jobbik Magyarországért Mozgalom XVII. kerületi szervezete, a Fidesz, a Fidelitas is , majd a megjelentek helyezhették el virágjaikat.
Szent Korona rádió: "Eredetileg az emlékmű a két világháború között épült Trianon-emlékműként, majd 1948-ban kommunista nyomásra 1948-ban átalakították az emlékművet az 1848-49-es szabadságharc emlékmére.
Visszaállították eredeti helyére az országzászlót, ez emlékműre visszakerül a történelmi Magyarország dombormű és az "Így volt, így lesz" felirat. A helyreállításra az eredeti képek alapján került sor."
Ravasz István történész beszédét a felettesei nem engedélyezték ,ahogy a Magyar Tartalékosok Szövetsége Hagyományőrző Egyesületének is megtiltották, hogy katonai tiszteletadással tisztelegjenek az Országzászlónak.